ERZURUM AZİZİYE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yaz Kampı Sertifikalı Öğretmen Eğitimleri

Yaz Kampı Sertifikalı Öğretmen Eğitimleri

 

Eğitim, yeni kuşakların toplum yaşamında yerlerini almaları için gerekli bilgi, beceri ve anlayışları edinmelerine, kişiliklerini geliştirmelerine yardım etmedir. Ülkemizin refah seviyesini yükseltmek ve var oluşumuzu sağlam temellere dayandırmak amacıyla içinde bulunduğumuz eğitimin en önemli yapı taşı öğretmen ve eğitim liderleridir.

            Devletimizin, öğretmenlerimizin, eğitimcilerimizin ülkemizin eğitimine yapmış oldukları fedakarca katkıları taçlandırmak , yurt içi ve uluslararası sahada yeniliğe ve gelişime öncü olmak amacıyla Drama, Zeka oyunları, Öğrenci Koçluğu, Hızlı Okuma, Montessori , Robotik,  Oyun Terapisi ve Mental Aritmetik vb. binlerceöğretmeneinovatif eğitimler gerçekleştirdik.Eğitimlerimiz, Tekirdağ, Trabzon ,Ankara,İstanbul , İzmir , Elazığ , Iğdır ,Aydın, İzmit, Van, Bitlis, Adıyaman , Antalya, Bodrum, Muğla,  Uşak, Çanakkale,Gaziantep , Diyarbakır, Malatya, Kayseri, Samsun , Ağrı , Trabzon, Şanlıurfa, Adana, Sivas, Kırşehir, Muş, Batman illerinde başarıyla uygulanmıştır.

Eğitimlerimiz, öğretmenler,  çocuklar ve yetişkinlerde, eleştirel düşünme yeteneği geliştirme, sosyal gelişim ve birlikte çalışma becerisi geliştirme, iletişim becerileri geliştirme , kendini tanıma, problem çözme becerilerini geliştirme, dil becerilerini geliştirme, sanat anlayışı ve ruhunu kazandırmak, hayal gücünü geliştirme, dinleme becerilerini geliştirme, olayları değerlendirme yeteneği kazandırma,  durumlar ve doğal olaylar hakkındaki gözlemlerini geliştirmek, bireylerde, grup planlaması, grupla karar verme, yeni çözümler üretme yeteneği geliştirme, problem çözme, iletişim, girişimcilik, planlama, mantık yürütme, mantıksal çıkarımda bulunma, strateji geliştirme, sıra dışı düşünme, dikkat ve konsantrasyon, görsel uzamsal düşünme, hafıza ve bellek alanlarında gelişim sağlayan ve bununla birlikte sabır-sebat, kararlılık ve karar verme konularında, öğrencilere ve ailelerine rehberlik edebilme üzere amacıyla düzenlenmiştir.

Bu amaçla ilçemizde görev yapan tüm  öğretmenler için Antalya/Alanya‘da  8-15 Temmuz tarihlerinde Tusun Akademi Liderliğinde  “Drama, Zeka Oyunları, Öğrenci Koçluğu, Hızlı Okuma, Montessori, Robotik, Oyun Terapisi, Mental Aritmetik Eğitimleri” gerçekleştirilecektir. Eğitim bitiminde başarılı olan katılımcılara Tusun Akademi Onaylı Uluslararası Geçerli Cartcerd Sertifikası verilecektir. Eğitimler gönüllülük esasına bağlıdır.

 

Not: İlgilenen adaylar kayıt yaptırmak için05331911306 ve 0532 548 06 25 no’ lutelefonlardan   veyatusunakademi@gmail.com adresinden bize ulaşabilirler.

02-04-2018

E80 Karayolu Aziziye Kaymakamlığı Binası Aziziye/ ERZURUM - (0442) 631 30 62

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.