ERZURUM AZİZİYE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

LGS Tercih Danişmanlığı 2020

LGS Tercih Danişmanlığı 2020

YAKUTİYE REHBERLİK VE ARAŞTIRMA MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ 

Dünyanın çeşitli ülkelerinde olduğu gibi ülkemizde de görülen COVİD-19 salgını nedeniyle koruyucu ve önleyici tedbirler kapsamında okullarda yüz yüze eğitime ara verilmiş ve Bakanlığımız tarafından öğrencilerin eğitimlerinin aksatılmaması amacıyla 23 Mart 2020 tarihinden itibaren uzaktan eğitim çalışmalarıyla birlikte gerekli tedbirler alınmaya başlanmıştır.  Bu süreçte yapılan merkezi sınavlarda da tedbirler en üst seviyeye çıkarılarak uygulanmış ve sonuçlar açıklanmıştır.

 

Bakanlık yayınladığı '2020 Tercih Danışmanlığı Kılavuz'unda sürece uygun olarak tercih danışmanlığı birimlerinin nasıl oluşturulacağı ve hizmetin nasıl sunulacağını açıklamıştır. Öğrencilerin ilgi, yetenek ve değerleri doğrultusunda başarılı olabilecekleri alanlarda eğitim almalarını, eğitim sürecinde elde ettikleri kazanımlar yolu ile hayata hazırlanmalarını ve kendilerinin mutlu kılarak toplumun mutluluğuna katkıda bulunacak bir meslek sahibi olmalarını sağlamak maksadıyla çalışmalar sürdürülmektedir.

 

Tercih danışmanlığı hizmetleri okullarda EBA üzerinden uzaktan olacak şekilde planlanmıştır. Bu süreçte Yakutiye Rehberlik ve Araştırma Merkezi Olarak Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmeni bulunmayan okullarda görevlendirilen öğretmenlerimizle destek sunarak EBA üzerinden danışmanlık hizmeti vereceğiz.

 

İnternet erişimi olmayan ya da mezun durumda bulunan öğrenci/bireyler merkezimizden telefon ve e-posta üzerinden danışmanlık hizmeti alabilir.

 

Tercih Danışmanlığı Hizmeti LGS için 20-29 Temmuz tarihleri arasında hafta içi 09.00-16.00 saatleri arasında yapılacaktır. YKS içinde kılavuz açıklandığında belirtilen tercihlerin alımları süresi boyunca hafta içi aynı saatlerde gerçekleştirilecektir.

 

İletişim Bilgileri:

 

Tel: 0442 235 54 07

 

Dahili Numaralar: 126-129-127-128--120--

 

Meb Kurum E-posta:969720@meb.k12.tr

 

E-posta : yakutiyeram@gmail.com

 

E80 Karayolu Aziziye Kaymakamlığı Binası Aziziye/ ERZURUM - (0442) 631 30 62

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.