ERZURUM AZİZİYE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AZİZİYE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ DKAB ÖĞRETMENLERİ GELİŞİMİ PROGRAMI EKİM AYI ÇALIŞMASI ILICA ANADOLU İMAM HATİP LİSESİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

AZİZİYE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ DKAB ÖĞRETMENLERİ GELİŞİMİ PROGRAMI EKİM AYI ÇALIŞMASI ILICA ANADOLU İMAM HATİP LİSESİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

 

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Temel Eğitim Ve Ortaöğretim Kurumları "DKAB Öğretmenleri Gelişimi Programı" 24.10.2019 tarihinde Aziziye Ilıca Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda ilçemiz ilk ve ortaöğretim kurumlarında görevli öğretmenlerin katılımıyla 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Ekim Ayı çalışmasını gerçekleştirdi.

Aziziye İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlerimiz Sayın Aydın GÜVEN ve Hasan GEDİK beyefendilerin katılımıyla gerçekleştirilen çalışmada Ekim ayı eylem planı içerisinde yer alan Öğretmenlik mesleğinin vazgeçilmezlerinden olan "sevgi", "şefkat", "merhamet", "saygı", "azim", "kararlılık", "sabır","sebat" ve "fedakârlık" değerleri ve kavramları üzerinde duruldu.

Toplantıda öğretmenlik mesleğinin vazgeçilmezlerinden olan "sevgi", "şefkat", "merhamet","saygı", "azim", "kararlılık", "sabır", "sebat" ve "fedakârlık" kavramları üzerinde fikir alış verişi yapıldı.

Yapılan değerlendirme de saygı kavramının kazanılan bir erdem olduğu, saygı görmek için saygı gösterilmesi gerektiği vurgulandı. Öğrencilere nezaketle sevgiyle yaklaşılmadığı sürece onlardan sevgi ve nezaketle davranmalarını beklemenin çokta doğru bir yaklaşım olmadığı belirtildi.

Yine çalışmada öne çıkan önemli başlıklardan birisi de her bireyin insan olma vasfı itibariyle duygu yüklü olduğu, saygısız ve haylaz diye tabir edilen öğrencilerinde mutlaka hassas bir noktasının var olduğu gerçeğini göz önünde bulundurarak hareket edilmesinin o öğrenciyi kazanmada etkili olduğu savunuldu.

Toplantıda söz alıp yaşadığı anıları anlatan öğretmenlerin ortak noktası değerlerin, ahlaki yapının günden güne zayıfladığı küreselleşen dünya da öğrenciyi kaybetmenin kolay kazanmanın ise bir hayli zor olduğu gerçeğini söylemeleri ve eğer öğrencinin bam teline dokunulabilirse her bireyin ayrı bir değer olduğunun anlaşılabileceği gerçeği olmuştur.

 

01-11-2019

01-11-201901-11-201901-11-2019

 

 

 

 

E80 Karayolu Aziziye Kaymakamlığı Binası Aziziye/ ERZURUM - (0442) 631 30 62

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.